Co u nás můžete dělat    Tipy na výlety                                      Ceníky služebKontakty                            Zpět
  
• Popisy cyklostezek •


PIVOVARSKÁ

Z Oslavanského zámeckého pivovaru k Dalešickému pivovaru filmových Postřižin. Trasa: Vhodná pro krosová a horská kola. Ketkovský mlýn (údolí Oslavy), rozhledna Babylon, hráz přehrady Dalešice, pivovar Dalešice, kolem zříceniny hradu Rabštejn, Mohelenská hadcová step, Biskupský kopec.
Cyklomapa       Popis stezky

ENERGETICKÁ

Od historie do současnosti energetiky přes dvě přehrady na řece Jihlavě. Zámek Oslavany, přehradní hráz Mohelenské přehrady, Mohelenská hadcová step, IC Elektrárny Dukovany, hráz Dalešické přehrady, rozhledna Babylon. Délka 48 km.
Cyklomapa       Popis stezky

TEMPLÁŘSKÁ

Okruhová tématická cyklostezka Templářská. Kolem zřícenin hradů na Oslavě a Jihlavě za pivem Templář 5170, 5199, 403, 403a, 403, 5170 a modré pásové značení Oslavany, Templštejn. Délka 39km.
Cyklomapa       Popis stezky

HORNICKÁ Tématická okruhová cyklostezka Hornická. Od kouzelného údolí Oslavy k Bílému potoku bývalým Rosicko-oslavanským kamenouhelným revírem za hornickými památkami. 5173, 5171, 5193, 5189, 5199, 5170 a červené pásové značení. Zámek Oslavany. Délka 50 km. Krátký okruh: Délka 25 km.
Cyklomapa       Popis stezky

Mlynářská stezka

Mlynářská stezka je tématická nadregionální cyklistická trasa, jejíž hlavním motivem je historie mlynářství. Navržená trasa, jejíž délka dosahuje 184,8 km. Trasa začíná v Novém Městě na Moravě a končí v Dolním Rakousku. Cílovým bodem je hraniční přechod Čížov-Hardegg (pouze pro pěší a cyklisty). Zde se Mlynářská stezka napojuje na síť cyklotras a cyklostezek v Dolním Rakousku které kopírují vodní toky, na nichž leží jednotlivé mlýny.
http://www.mlynarskastezka.cz/