Co u nás můžete dělat    Tipy na výlety                                      Ceníky služebKontakty                            Zpět
  
• Tipy na výlety •

V okolí Mohelna a i přímo v Mohelně můžete navštívit mnoho památek a míst, které se vám rozhodně budou líbit.

Rozhodně stojí za to je vidět.
Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step

Chráněné území o rozloze 57 hektarů v sousedství obce Mohelno, je unikátní svou flórou a faunou, které jsou kromě geografické polohy a klimatických poměrů ovlivněny i substrátem, kterým je silně bazický hadec. Díky tmavému hadci, který dobře akumuluje teplo, a sklonem skal k jihu , je zde značně vyšší teplota než v okolí. Od r. 1997 byla obnovena pastva ovcí na náhorní plošině. Návštěvníci musí respektovat zákaz vstupu mimo vyznačené stezky.

Rozhledna Babylon

Nachází se na Zeleném kopci asi 2 km od Mohelna směrem na Kramolín. Kromě celkového architektonického pojetí je zde zajímavé množství fresek ve vyhlídkovém patře, ztvárňující znamení zvěrokruhu. Je přístupná od května do září o víkendech a svátcích od 13:00 do 17:00 hodin. Na jinou dobu se mohou návštěvníci domluvit na tel. 568 645 317.

Dalešická přehrada

Od r. 2007 se můžete svézt parníkem Horácko s kapacitou 150 cestujících. Ceny jízdenek a pevný jízdní řád se čtyřmi zastávkami v Kramolíně, Dalešicích, Hartvíkovicích a Koněšíně najdete na adrese www.dalesickaprehrada.cz/lodni-doprava.php.

Přírodní park Pooslaví a mikroregion Chvojnice

Rozkládají se v povodí řeky Oslavy a říčky Chvojnice a patří k překrásným a ekologicky nejčistším oblastem ČR, s romantickými zákoutími řek, se vzácnou flórou a přírodními prameništi kvalitní pitné vody.

další: 1 2 3 4